Link do strony głównej SP3QFE.

STEAM pomysły dla edukatorówLekcje z PAXIEuropejska Agencja Kosmiczna (ESA) przygotowała serię obecnie już kilkunastu filmów o Ziemi i kosmosie do edukacji młodych i nie tylko. Filmy animowane są tak przygotowane, aby ciekawie opowiedzieć o kilku tematach, a później powtórzyć i utrwalić zdobytą wiedzę. Czas odcinka każdego to kilka minut. Głównym bohaterem jest PAXI, który przybył z innej planety naszej galaktyki, którą jest Droga Mleczna. Więcej na ten temat jest w pierwszym odcinku pt. „Kim jest PAXI?”. Wykorzystując filmy można poprowadzić lekcje z uczniami (klasy 1-3 lub nawet klasa 4) albo z przedszkolakami. Zajęcia można prowadzić w cyklu tygodniowym (10 tygodni) lub dziennym (2 tygodnie). Do każdego filmu można przygotować dodatkowe zajęcia plastyczne, ruchowe – np. budowa Układu Słonecznego przez odpowiednie ustawienie dzieci (lub modeli – kuleczka, głowka od szpilki, piłki etc. w odpowiednie skali) – tak aby zilustrować wielkość Układu Słonecznego – odległości. Można wykorzystać globus i lampę do pokazania zaćmienia lub faz Księżyca.

Na tej stronie są linki do wszystkich filmów z PAXI po Polsku.1. Kim jest PAXI?2. PAXI o Uładzie Słonecznym.3. Rosetta i komety.4. Sekrety Czerownej Planety.5. Czy Marsjanie istnieją?6. Dzień, noc i pory roku.7. Cykl hydrologiczny.8. Efekt cielarniany.9. PAXI i nasz Księżyc: fazy i zaćmienia.10. PAXI odkrywa Księżyc.11. PAXI odkrywa egzoplanety.


(C) 1996-2021 Armand SP3QFE
Materiały na stronach w domenie sp3qfe.net jak również jego kompozycje są utworami autorstwa Armanda Budzianowskiego zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (DzU z 1994 r. nr 24, poz. 83 z późniejszymi zmianami) i podlegają ochronie prawnej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej prawach autorskich, kopiowaniu opisów i treści ze stron internetowych, przeczytaj na przykład materiał na stronie internetowej https://informaticalegis.com.